Uusi Whitepaper: "The Critical Role of Traceability Standards in Modern Supply Chains"

Bluugosta Saksalais-Suomalaisen Kauppakamarin jäsen

16/09/2020 by Bluugo

Ilmoitamme suurella ilolla, että Bluugo on hiljattain hyväksytty Saksalais-Suomalaisen Kauppakamarin jäseneksi.

Saksalais-Suomalaisen Kauppakamarin jäsenyys

Tänään meillä on jaettavana loistavia uutisia: Bluugo on hyväksytty jäseneksi Saksalais-Suomalaiseen Kauppakamariin!

DACH-maat ja etenkin Saksa, yhtenä maailman johtavista teollisuusmaista, ovat olleet Bluugolle alusta saakka yksi keskeisimmistä kohdemarkkina-alueista liiketoimintamme kansainvälistymisessä. Olemmekin erittäin iloisia saadessamme liittyä yli 650 yrityksen joukkoon, jotka muodostavat yhdessä maailman suurimman Suomalais-Saksalaisen liiketoiminta-alustan!

Saksalais-Suomalaisten kauppasuhteiden asialla jo vuodesta 1978

The German-Finnish Chamber of Commerce was founded in 1978 to promote German-Finnish economic relations by providing advice and actively connecting companies and corporations in each country. Their services ranges from market entry planning to legal advice and identifying potential business partners in the other country. Their Headquarters are located in Helsinki.

Saksalais-Suomalainen Kauppakamari perustettiin vuonna 1978 edistämään maiden välisiä taloudellisia suhteita tarjoamalla yrityksille asiantuntevia neuvoja ja saattamalla maiden yrityksiä yhteen luoden näin uusia liiketoimintamahdollisuuksia. Yhdistyksen tarjoamat palvelut vaihtelevat mm. uusille markkina-alueille siirtymisen fasilitoinnista veroneuvontaan, juridisiin palveluihin sekä potentiaalisten liiketoimintakumppanien etsimiseen toisesta maasta. Yhdistyksen pääkonttori sijaitsee Helsingissä.

Lue lisää Saksalais-Suomalaisen Kauppakamarin toiminnasta yhdistyksen verkkosivuilla osoitteessa www.ahkfinnland.de/fi.

AHK-finnland-logo

Kirjoittaja

Bluugo

Your Partner in Digital Business

At Bluugo, we use our unique Tracking Cloud™ Platform to offer companies digital solutions for logistics, manufacturing, warehousing, VMI, asset tracking, and maintenance & field services – with the shortest time-to-value in the market!

Lue lisää:

By continuing to use our website, you consent to our Privacy Policy

Accept Cookies